Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

XVII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami, Edycja I - 2 kwietnia 2022 roku w Warszawie


XVII Otwarte 
MISTRZOSTWA POLSKI KARATE TSUNAMI 
Edycja I:
2 kwietnia 2022 roku w Warszawie
 
MP 
Banner z Mistrzostw Polski. 
Full-contact 

 

 

 

 

 

 

Walka

w konkurencji Full-contact

na Mistrzostwach Polski

2 kwietnia 2022 roku.

Od lewej: shihan Mariusz Kowalski 7 dan (Gryfice) wykonuje udane podcięcie

ko-soto-gari (jap. małe podcięcie od zewnątrz).


Federacja

Tsunami

    W sobotę 2 kwietnia 2022 roku

w godz. 10-16 w hali widowiskowo-sportowej

przy ul. Poezji 5 na osiedlu Warszawa Falenica  odbyła się największa i najbardziej prestiżowa coroczna impreza sportowa w sztukach walki: 

XVII Otwarte Mistrzostwa Polski

Karate Tsunami.

Warszawa
 Warszawa

 

 

 

 

     

Widok na centrum Warszawy
z Mostu Siekierkowskiego -
od strony osiedli: Falenica
(tu rozegrano
Mistrzostwa Polski)
 i Warszawa Radość
(gdzie znajduje się
Honbu Dojo
i siedziba Federacji).
hala 

       

 

 

 

          

Widok na wejście

do hali sportowej

w Warszawie Falenicy,

w której rozegrano Mistrzostwa Polski.

   Falenica (etymologicznie: 'miejsce podmywane przez fale Wisły') to osiedle w Warszawie, na prawym brzegu Wisły, w dzielnicy Warszawa Wawer, leżące wśród lasów pomiędzy osiedlem Warszawa Radość (w którym mieści się Honbu Dojo – Centralna Szkoła Karate Tsunami i zarazem siedziba Federacji), a Otwockiem. 

 
   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami przeznaczone są – co jest oczywiste i wynika z nazwy – dla przedstawicieli różnych ośrodków stylu Karate Tsunami z całej Polski.  
 
   Określenie 'Otwarte' w nazwie Mistrzostw Polski oznacza jednak, że uczestniczyć w nich mogą i uczestniczą również przedstawiciele innych niż Karate Tsunami stylów i systemów sztuki walki.
 
   W związku z tym w imprezie tej udział wzięli przedstawiciele 19 ośrodków Karate Tsunami oraz innych systemów.
   Ich wykaz podany jest przy punktacji drużynowej na końcu artykułu.
 
   Organizatorami Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami były:
  1. Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie, 
  2. Federacja Karate Tsunami Renmei z siedzibą w Warszawie, 
  3. Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami w Warszawie.    
Murat 

 
Mistrzostwa Polski prowadził 
prezes Federacji 
soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa). 
 
Do jego zadań należało kierowanie imprezą,
ogólny nadzór nad jej przebiegiem
i wskazywanie rozgrywek w poszczególnych
konkurencjach i kategoriach na różnych planszach.
Murat 
 Popiołek

 
Sekretarzem Mistrzostw Polski 
był renshi Janusz Popiołek 4 dan (Warszawa).
Do jego zadań należało przede wszystkim wykonanie dyplomów dla wszystkich zawodników 
oraz zapewnienie nagłośnienia.

Funkcję Lekarza Mistrzostw Polski 
pełnił kardiolog shihan dr Maciej Misztal 7 dan 
(Kutno).
Misztal
 Ryniec

 
Funkcję Sędziego Głównego
Mistrzostw Polski pełnił
hanshi Tadeusz Ryniec 9 dan
(Kutno).


Zastępcą Sędziego Głównego 
był hanshi Arkadiusz Wiewiórowski 
9 dan (Warszawa)
Wiewiórowski 
MP
 
Pamiątkowy plakat XVII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami, 
który otrzymali wszyscy uczestnicy imprezy.

   Zmagania zawodników oceniali następujący licencjonowani sędziowie:
  1. Filipek Krystian 2 dan - Ryki, woj. lubelskie
  2. Gradowski Grzegorz 3 dan - Żychlin, woj. wielkopolskie
  3. Graff Sławomir 6 dan - Bolesławiec, woj. dolnośląskie
  4. Jurczakowski Adam 8 dan - Piastów, woj. mazowieckie
  5. Kaczmar Andrzej 9 dan - Bytom, woj. śląskie
  6. Kowalski Mariusz 7 dan - Gryfice, woj. zachodniopomorskie
  7. Łukawczyk Jacek 8 dan - Kutno, woj. łódzkie
  8. Marcinkowski Artur 4 dan - Staroźreby, woj. mazowieckie
  9. Misztal Maciej 7 dan - Kutno, woj. łódzkie
  10. Murat Renata 4 dan - Warszawa, woj. mazowieckie
  11. Nowak Waldemar 4 dan - Krośniewice, woj. łódzkie
  12. Ryniec Tadeusz 9 dan – Kutno, woj. łódzkie
  13. Słupecki Marek 2 dan - Lubostroń, woj. kujawsko-pomorskie
  14. Sokołowska Agnieszka 3 dan - Bytom, woj. śląskie
  15. Swoboda Jacek 4 dan - Stevenage, Wielka Brytania
  16. Wadelski Jarosław 8 dan - Stare Miasto/Konin, woj. wielkopolskie
  17. Wiewiórowski Arkadiusz 9 dan – Warszawa, woj. mazowieckie
  18. Wółkiewicz Robert 3 dan - Legionowo, woj. mazowieckie.
    W Mistrzostwach Polski udział wzięło kilku gości honorowych, którzy wręczali medale oraz dyplomy zdobywcom medali i tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski:
  1. Andrzej Baracz – Józefów, kpt. motorowodny
  2. kmdr Tomasz Kurzydło - Warszawa, kmdr, seketarz Klubu Kombatantów 1 DP im. T.Kościuszki
  3. Elżbieta Sadzyńska – Warszawa, gen. bryg., sekretarz generalny Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
  4. Tomasz Sulik – Warszawa, płk i członek władz Zrzeszenia WiN Oficerów i Żołnierzy Oddziałów Partyzanckich RP Wolność i Niezawisłość
  5. Stanisław Zduńczyk – Józefów, płk i dr nauk prawnych, urzędnik państwowy.
   O godz. 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski.  

 

 

 

 

Następnie odbywały się

zacięte zmagania zawodników

równocześnie na 4 planszach.
 MP
 
 
Na bieżąco,
po ustaleniu wyników w danych konkurencjach
uroczyście na podium zwycięzców wręczano
medale i dyplomy zdobywcom tytułów
Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
 MP
      
 
     Od prawej:
 Wizerunki awersów i rewersów medali
 (złotych, srebrnych i brązowych)
XVII Mistrzostw Polski Karate Tsunami.
 MP
    O godz. 12:00 odbyła się uroczysta Gala Mistrzostw. W jej trakcie prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan przedstawił reprezentacje ośrodków, które uczestniczyły w imprezie, sędziów i gości honorowych. 

   W trakcie Gali Ryszard Murat wręczył certyfikaty na stopnie mistrzowskie dan osobom, które stopnie te zdobyły w ostatnim czasie. Otrzymali je:
  1. Pszenna Zuzanna 1 dan karate tsunami - Kutno
  2. Urbanek Antoni Konrad 5 dan karate tsunami - Warszawa
  3. Jurczakowski Adam 8 dan jiu-jitsu - Piastów
  4. prof. dr hab. Stanisław Tokarski 9 dan jiu-jitsu - Warszawa
   Warto przedstawić ostatnią z wymienionych osób. Prof. dr hab. Stanisław Tokarski był pracownikiem naukowym PAN (Polskiej Akademii Nauk) i jest jedną z legend polskiego judo. Był wielokrotnym mistrzem Polski i Europy w judo oraz instruktorem w klubie judo AZS "Asahi" Uniwersytetu Warszawskiego. Zasłynął też jako kaskader (to właśnie on był bohaterem efektywnych upadków z rozpędzonego konia w scenach ukazujących bitwę pod Grunwaldem w głośnym filmie "Krzyżacy").
   Podczas wręczenia certyfikatu na 9 dan prof. Tokarskiemu towarzyszli jako świadkowie przyjaciele: Jadwiga Ślawska-Szalewicz (żona śp. Jana Ślawskiego 7 dan, sekretarza generalnego Polskiego Związku Judo oraz założyciela i trenera klubu judo AZS AWF "Shobukai" Warszawa, który był jednym z nauczycieli Ryszarda Murata), a ponadto liderzy Stowarzyszenia Mistrzów i Weteranów Judo: gen. bryg. Marek Marciniak 9 dan jiu-jitsu i 3 dan judo oraz mjr Piotr Halladin 8 dan jiu-jitsu i 4 dan judo.

    Później sześć osób otrzymało prestiżowe odznaczenie Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I:

  1. Filipek Krystian 2 dan (Ryki, woj. lubelskie), prezes Lubelskiego Klubu Karate Tsunami, za zasługi w działalności instruktorskiej
  2. Kubat Tomasz 1 dan (Bytom, woj. śląskie), startujący w czterech konkurencjach w kategorii mistrzów
  3. Mitura Brajan (Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie), startujący w czterech konkurencjach w kategorii młodzików
  4. Szczepański Fryderyk (Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie), startujący w czterech konkurencjach w kategorii junioeów
  5. Tamborski Antoni (Golina, woj. wielkopolskie), startujący w czterech konkurencjach w kategorii młodzików
  6. Wiewiórowski Korneliusz (Warszawa, woj. mazowieckie) za zasługi w organizacji Mistrzostw Polski.
Krzyż
   Potem wielki mistrz Bogdan Puczyński 10 dan (stojący na czele Polskiej Unii Jiu-jitsu i Szermierki) otrzymał sygnet pamiątkowy "Sakura", który przyznał mu lider Stowarzyszenia Mistrzów i Weteranów Judo gen. bryg. Marek Marciniak 9 dan jiu-jitsu i 3 dan judo.
 
   Następnie troje przedstawicieli ośrodka Karate Tsunami w Staroźrebach (woj. mazowieckie) otrzymało certyfikaty ukończenia Kursu Nauki Walki Sierpem Kama, który prowadził 26 lutego 2022 roku w siedzibie Federacji w Warszawie jej prezes Ryszard Murat 10 dan: 1. Artur Marcinkowski 4 dan; 2. Katarzyna Nowak; 3.Kacper Tomczak.
 
   Później czterech mistrzów Karate Tsunami, zasłużonych w działalności szkoleniowej jako kierownicy różnych ośrodków tego systemu, otrzymało od Ryszarda Murata specjalne banery - kakemono (do wieszania podczas treningów w centralnym miejscu dojo):
  1. Filipek Krystian 2 dan (Ryki, woj. lubelskie), prezes Lubelskiego Klubu Karate Tsunami
  2. Kowalski Mariusz 7 dan (Gryfice, woj. zachodniopomorskie), kierownik Ośrodka Karate Tsunami w Gryficach
  3. Marcinkowski Artur 4 dan (Drobin, woj. mazowieckie), kierownik Uczniowskiego Klubu Sportowego Shuriken Staroźreby
  4. Nowak Waldemar 4 dan (Krośniewice, woj. łódzkie), prezes Krośniewickiego Klubu Sportowego Karate-do Tsunami.
   Wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy. 
   
   Po Gali nadal odbywały się zmagania zawodników na kilku planszach.  

   Wyjątkowa sprawność sędziów, co zadziwiało wszystkich i za co publicznie pochwalił ich prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan, umożliwiła zakończenie imprezy do godz. 16:00. 
   
   Zmagania na Mistrzostwach prowadzono w 10-ciu kategoriach:
  • najmłodsi - osoby nie uczęszczające jeszcze do szkoły podstawowej
  • młodzicy - uczniowie klas I-II szkoły podstawowej
  • kadeci – uczniowie klas III-IV szkoły podstawowej 
  • juniorzy – uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej 
  • juniorzy starsi - uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • licealiści młodsi – uczniowie klas I-II liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  • licealiści starsi – uczniowie klas III-IV liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  • dorośli – osoby pełnoletnie
  • seniorzy – osoby powyżej 50-go roku życia 
  • mistrzowie – posiadacze stopni mistrzowskich (dan).
   Jak to już zostało sprawdzone w poprzednim roku, tegoroczne Mistrzostwa Polski podzielono na dwie edycje (części).

   W opisywanej Edycji I odbyły się zmagania w następujących 16-tu konkurencjach:
  1. Light-contact
  2. Full-contact
  3. Sumo-grappling
  4. Szermierka na miecze
  5. Walka na noże
  6. Nunchaku-kumite
  7. Yakusoku-kumite
  8. Makiwara-kumite
  9. Renraku-waza
  10. Tokui-kata
  11. Pokaz specjalny indywidualny dla każdego stylu
  12. Pokaz specjalny zespołowy dla każdego stylu
  13. Kata Karate Tsunami indywidualnie
  14. Kata Karate Tsunami zespołowo
  15. Kata Karate Tsunami indywidualnie z Bronią
  16. Kata Karate Tsunami zespołowo z Bronią
Dalej zamieszczamy krótki reportaż fotograficzny z tegorocznych XVII Otwartych Mistrzosw Polski Karate Tsunami
z wykorzystaniem kilku wybranych fotografii: 
 
Karate TsunamiWyżej: przedstawiony wcześniej kadr z walki w konkurencji Full-contact na Mistrzostwach Polski 2 kwietnia
2022 roku. Od lewej: shihan Mariusz Kowalski 7 dan (Gryfice) wykonuje udane podcięcie ko-soto-gari

(jap. małe podcięcie od zewnątrz).  

  

Karate TsunamiChwila po tym podcięciu przeciwnika. W Karate Tsunami, także w konkurencji Full-contact samo powalenie rywala

nie decyduje o zwycięstwie ani nie powoduje przerwania walki. W związku z tym shihan Mariusz Kowalski 7 dan

(u góry) przygotowuje się do "dobicia" przeciwnika.

 
Artur MarcinkowskiKyoshi Artur Marcinkowski 4 dan (Staroźreby) występuje w konkurencji Tokui-kata. 
  
MPPokaz specjalny zespołowy w wykonaniu mistrzów: Adam Jurczakowski 8 dan ju-jitsu, 6 dan karate shotokan
i 3 dan kick-boxing (Piastów) oraz Bogdan Puczyński 10 dan jiu-jitsu (Skierniewice). 

Karate TsunamiPo wręczeniu medali zwycięzcom w konkurencji light-contact w kategorii licealisci młodsi:
1 miejsce - Krystian Kocięba (Gryfice); 2 miejsce - Patryk Nowicki (Gryfice); 3 miejsce -
Karol Babik (Ryki). Medale wręczali: Stanisław Zduńczyk, Tomasz Kurzydło i Andrzej Baracz. 
  
Karate TsunamiZwycięzcy w konkurencji Sumo-grappling w kategorii juniorzy po wręczeniu medali: 1 miejsce - Patryk Dąbek
(Złotniki Kujawskie); 2 miejsce - Damian Ćwiek (Stare Miasto); 3 miejsce - Sebastian Błoński (Gryfice);
4 miejsce - Jan Sarnowski (Ryki). Wręczający medale: Stanisław Zduńczyk. 

Karate TsunamiZwycięzcy w konkurencji Tokui-kata w kategorii mistrzów: 1 miejsce - Artur Marcinkowski (Staroźreby);
2 miejsce - Sławomir Graff (Bolesławiec); 3 miejsce - Tomasz Kubat (Bytom). Medale wręczali:
Tomasz Kurzydło i gen. bryg. Elżbieta Sadzyńska.  

MP Zwycięzcy w konkurencji Pokaz specjalny zespołowy w kategorii mistrzów: 1 miejsce - Adam Jurczakowski
i Bogdan Puczyński; 2 miejsce - Piotr Wojdak i Sławomir Tkacz. Medale wręczali: 
 gen. bryg. Elżbieta Sadzyńska i Tomasz Kurzydło. 
MP

 

 

 

 


Mistrzowie

prezentują uzyskane

prestiżowe wyróżnienia:

Bogdan Puczyński 10 dan -

sygnet pamiątkowy "Sakura",

natomiast Adam Jurczakowski - certyfikat potwierdzający

mistrzowski stopień 8 dan.

 Karate Tsunami

 

 

 

 

 

 

- Ja tam chwalił się nie będę - mówi jeden z najmłodszych uczestników Mistrzostw Polski, prezentując dwa zdobyte medale: złoty i srebrny.

 

- Ale jak mi wszystkie zęby urosną

i będę taki duży, jak ci dwaj mistrzowie wyżej, to nie takie

trofea zdobędę. 

GryficeDrużyna Ośrodka Karate Tsunami w Gryficach (woj. zachodniopomorskie), która zajęła 11 miejsce w Mistrzostwach Polski, a także mistrz Jacek Swoboda 4 dan (lider Akademii Aikido w Anglii). 
 
Staroźreby Drużyna Ośrodka Karate Tsunami w Staroźrebach (woj. mazowieckie), która zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Polski, a także - od lewej mistrz Robert Wółkiewicz 3 dan (Legionowo). 
 

WYNIKI:

 

   Oto wyniki uzyskane w XVII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami - Edycji I w Warszawie 2 kwietnia 2022 roku – w poszczególnych konkurencjach i kategoriach oraz klasyfikacja drużynowa ośrodków. 

                

             LIGHT-CONTACT - młodzicy:

  1. GRAJNERT Szymon - Bytom (punktów 3)  
  2. JAROSZ Wiktor - Bytom (punktów 2)   
  3. IDACZYK Jakub - Bytom (punktów 1)  
  4. MITURA Brajan - Dębnica Kaszubska 


             LIGHT-CONTACT - kadeci kobiety:

  1. ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto  (punktów 3)  
  2. ŚNIOCH Julia - Bytom (punktów 2)

 

             LIGHT-CONTACT - kadeci mężczyźni:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi  (punktów 3)  
  2. WASZKIEWICZ Stanisław - Krośniewice (punktów 2)
  3. GREŃ-RESSEL Darian - Stare Miasto (punktów 1) 
  4. ZAWISTOWSKI Filip - Dębnica Kaszubska 
  5. SIMIŃSKI Mateusz - Stare Miasto 

 

              LIGHT-CONTACT - juniorzy kobiety:   

  1. LEWANDOWSKA Julia - Dębnica Kaszubska (punktów 3)  
  2. FUDAŁA Oliwia - Staroźreby (punktów 2)
  3. SOLDATKE Małgorzata - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

 

             LIGHT-CONTACT - juniorzy mężczyźni:

  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 3)  
  2. RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (punktów 2)
  3. BŁOŃSKI Sebastian - Gryfice (punktów 1)             

  

             LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi kobiety:

  1. BABIK Paulina - Ryki (punktów 3)

           

             LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. TOMCZAK Kacper - Staroźreby (punktów 3)  
  2. FALACIŃSKI Kacper - Staroźreby (punktów 2)   
  3. ŻÓRAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 1)

   

             LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi kobiety:

  1. ĆWIEK Natalia - Stare Miasto (punktów 3)
  2. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 2)   

  

             LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. KUCIĘBA Krystian - Gryfice (punktów 3)
  2. NOWICKI Patryk - Gryfice (punktów 2)
  3. BABIK Karol - Ryki (punktów 1)

     

            LIGHT-CONTACT - licealiści starsi mężczyźni: 

  1. GARELA Maciej - Gryfice (punktów 3)
  2. SZCZUCHNIAK Daniel - Gryfice (punktów 2)

 

             FULL-CONTACT - dorośli męźczyźni:

  1. WOLAŃSKI Adam - Gryfice (punktów 3)   

            FULL-CONTACT - mistrzowie męźczyźni:
  1. KOWALSKI Mariusz - Gryfice (punktów 3) 
  

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni:

  1. PIEGSA Emanuel - Bytom (punktów 3)
  2. CICHOSTĘPSKI Mikołaj - Bytom (punktów 2)  
  3. SZYMCZAK Antoni - Stare Miasto (punktów 1)

 

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 2)
  3. PIECZYSKA Sofija - Bytom (punktów 1)


             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. MISERA Anastazja - Bytom (punktów 3)
  2. BECZEK Maja - Ryki (punktów 2)       

   

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. GÓRA NIkodem - Mrocza (punktów 3)
  2. KUBICKI Jakub - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. WUDARSKI Bartosz - Staroźreby (punktów 1)
  4. TAMBORSKI Antoni - Golina

  

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. KRUSZYŃSKI Franciszek - Krośniewice (punktów 3)
  2. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice (punktów 2)
  3. JAROSZ Wiktor - Bytom (punktów 1)
  4. GRAJNERT Szymon - Bytom


             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. MITURA Brajan - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. DOGADALSKI Kacper - Krośniewice (punktów 2)
  3. PILARCZYK Bartosz - Bytom (punktów 1)  

 

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. GŁYDZIAK Eryk - Krośniewice (punktów 3)
  2. TOMASZEK Ignacy - Ryki (punktów 2)
  3. MIROWSKI Stanisław - Bytom (punktów 1)  

 

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. PURZYŃSKI Patryk - Bytom (punktów 3)
  2. KONOPKA Arian - Ryki (punktów 2)
  3. GOIK Bartosz - Bytom (punktów 1)  

 

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria VI:

  1. IWIŃSKI Wiktor - Stare Miasto (punktów 3)
  2. IDACZYK Jakub - Bytom (punktów 2)
  3. ŁUCZEK Mikołaj - Bytom (punktów 1)  

 

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. ZACHMAC Antonia - Krośniewice (punktów 3)
  2. HYŻY Maria - Golina (punktów 2)
  3. SARNOWSKA Katarzyna - Ryki (punktów 1)
  4. KACPRZAK Amelia - Krośniewice

 

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto (punktów 3)
  2. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 2)
  3. ŚNIOCH Julia - Bytom (punktów 1)
  4. ZAJĄC Agnieszka - Ryki

  

              SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. SŁUPECKI Szymon - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. SIMIŃSKI Mateusz - Stare Miasto (punktów 1) 

         

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. LEWANDOWSKI Szymon - Krośniewice (punktów 3)
  2. WACHOL Dominik - Staroźreby (punktów 2)
  3. STORCZYK Dawid - Ryki (punktów 1)
  4. MOLENDA Oliwier - Ryki

 

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. WASZKIEWICZ Stanisław - Krośniewice (punktów 3)
  2. ZAWISTOWSKI Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. POPIOŁEK Wiktor - Warszawa (punktów 1)

 

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. SZLENK Wojciech - Bytom (punktów 3)
  2. PIOTROWSKI Maciej - Krośniewice (punktów 2)
  3. PISKOR Miłosz - Ryki (punktów 1)

 

              SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria V:

  1. JOŃCA Maciej - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. GREŃ-RESSEL Darian - Stare Miasto (punktów 2)
  3. KOWALCZYK Antoni - Ryki (punktów 1)

   

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria I: 

  1. WACHOL Marta - Staroźreby (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Amelia - Ryki (punktów 2)
  3. SOLDATKE Małgorzata - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 1) i ŚWITKIEWICZ Paulina - Ryki (ex aequo - punktów 1)

 

              SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria II: 

  1. GRUZA Julia - Ryki (punktów 3)  
  2. LEWANDOWSKA Julia - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. RUTKA Iga - Stare Miasto (punktów 1)
  4. BRYZEK Nikola - Ryki

   

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. DĄBEK Patryk - Złotniki Kujawskie (punktów 3)
  2. ĆWIEK Damian - Stare Miasto (punktów 2)
  3. BŁONSKI Sebastian - Gryfice (punktów 1)
  4. Sarnowski Jan - Ryki

            

              SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (punktów 3)
  2. PYTLIK Dawid - Ryki (punktów 2)
  3. SYGOCKI Adam - Ryki (punktów 1)

 

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 3)
  2. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 2)

  

              SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety:

  1. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

  

              SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. KOZBER Antoni - Rynarzewo (punktów 3)
  2. BERGER Dawid - Bytom (punktów 2)
  3. ŻÓRAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 1)

            

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. FALACIŃSKI Kacper - Staroźreby (punktów 3)
  2. POPIOŁEK Antoni - Warszawa (punktów 2)

  

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni:

  1. SZYMCZAK Antoni - Stare Miasto (punktów 3)
  2. CICHOSTĘPSKI Mikołaj - Bytom (punktów 2)
  3. PIEGSA Emanuel - Bytom (punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 2)
  3. PIECZYSKA Sofija - Bytom (punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. BECZEK Maja - Ryki (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 2)
  3. MISERA Anastazja - Bytom (punktów 1)

   

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. GŁYDZIAK Eryk - Krośniewice (punktów 3)
  2. KULIŃSKI Wiktor - Staroźreby (punktów 2)
  3. BIERNACKI Stanisław - Kazimierz Biskupi (punktów 1)

            

              SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice (punktów 3)
  2. KRUSZYŃSKI Franciszek - Krośniewice (punktów 2)
  3. KUBICKI Jakub - Złotniki Kujawskie (ex aequo - punktów 1) i PILARCZYK Bartosz - Bytom (ex aequo - punktów 1)

   

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. MITURA Brajan - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. ŁUCZEK Mikołaj - Bytom (punktów 2)
  3. DOGADALSKI Kacper - Krośniewice (punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. GOIK Bartosz - Bytom (punktów 3)
  2. TAMBORSKI Antoni - Golina  (punktów 2)
  3. PURZYŃSKI Patryk - Bytom  (punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. WUDARSKI Bartosz - Staroźreby (punktów 3)
  2. MIROWSKI Stanisław - Bytom  (punktów 2)
  3. IWIŃSKI Wiktor - Stare Miasto  (punktów 1)

   

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto (punktów 3)
  2. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 2)
  3. SARNOWSKA Katarzyna - Ryki (ex aequo - punktów 1) i ZAJĄC Agnieszka - Ryki (ex aequo - punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria  II:

  1. HYŻY Maria - Golina (punktów 3)
  2. ZACHMAC Antonia - Krośniewice (punktów 2)
  3. KACPRZAK Amelia - Krośniewice (punktów 1)

   

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. LEWANDOWSKI Szymon - Krośniewice (punktów 3)
  2. GRACZYK Eryk - Stare Miasto (punktów 2)
  3. WACHOL Dominik - Staroźreby (punktów 1)

      

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. JOŃCA Maciej - Debnica Kaszubska (punktów 3)
  2. SŁUPECKI Szymon - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. ZAWISTOWSKI Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. PISKOR Miłosz - Ryki (punktów 3)
  2. PIOTROWSKI Maciej - Krośniewice (punktów 2)
  3. SIMIŃSKI Mateusz - Stare Miasto (punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. MOLENDA Oliwier - Ryki (punktów 3)
  2. POPIOŁEK Wiktor - Warszawa (punktów 2)
  3. KOWALCZYK Antoni - Ryki (punktów 1)
  4. WASZKIEWICZ Stanisław - Krośniewice

   

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. WACHOL Marta - Staroźreby (punktów 3)
  2. RUTKA Iga - Stare Miasto (punktów 2)
  3. FUDAŁA Oliwia - Staroźreby (punktów 1)     


              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. BRYZEK Nikola - Ryki (punktów 3)
  2. ŚWITKIEWICZ Paulina - Ryki (punktów 2)
  3. GRUZA Julia - Ryki (punktów 1)

 

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria III:

  1. TUDEK Aleksandra - Ryki (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Amelia - Ryki (punktów 2)
  3. KAISER Kinga - Golina (punktów 1)

   

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. ĆWIEK Damian - Stare Miasto (punktów 3)
  2. PYTLIK Dawid - Ryki (punktów 2)
  3. SYGOCKI Adam - Ryki (punktów 1)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria II: 

  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. DĄBEK Patryk - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. SARNOWSKI Jan - Ryki (punktów 1)

   

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi kobiety: 

  1. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

 

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. GRADECKI Marek - Stare Miasto (punktów 3)
  2. FALACIŃSKI Kacper - Staroźreby (punktów 2)
  3. POPIOŁEK Antoni - Warszawa (punktów 1)

   

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. KOZBER Antoni - Rynarzewo (punktów 3)
  2. TOMCZAK Kacper - Staroźreby (punktów 2)
  3. ŻÓRAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 1)

  

              SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi kobiety:

  1. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 3)
  2. ĆWIEK Natalia - Stare Miasto (punktów 2)

 

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealisci starsi kobiety:

  1. IWIŃSKA Weronika - Stare Miasto (punktów 3)

   

              WALKA NA NOŻE - najmłodsi mężczyźni:

  1. SZYMCZAK Antoni - Stare Miasto (punktów 3)

 

              WALKA NA NOŻE - młodzicy mężczyźni:

  1. GÓRA Nikodem - Mrocza (punktów 3)
  2. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 2)
  3. KUBICKI Jakub - Złotniki Kujawskie

  

             WALKA NA NOŻE - kadeci mężczyźni:

  1. SŁUPECKI Szymon - Złotniki Kujawskie (punktów 3)
  2. STORCZYK Dawid - Ryki (punktów 2)

   

             WALKA NA NOŻE - juniorzy mężczyźni:

  1. DĄBEK Patryk - Złotniki Kujawskie (punktów 3)
  2. ĆWIEK Damian - Stare Miasto (punktów 2)

   

              WALKA NA NOŻE - juniorzy starsi kobiety:

  1. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

  

              WALKA NA NOŻE - licealisci młodsi kobiety:

  1. ĆWIEK Natalia - Stare Miasto (punktów 3)

 

             WALKA NA NOŻE - licealisci starsi kobiety:

  1. IWIŃSKA Weronika - Stare Miasto (punktów 3)

   

             WALKA NA NOŻE - seniorzy:

  1. WOJDAK Piotr - Piastów (punktów 3)
  2. JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskupi (punktów 2)

    

              NUNCHAKU-KUMITE - młodzicy kobiety:

  1. BECZEK Maja - Ryki (punktów 3)                                                        

    

              NUNCHAKU-KUMITE - młodzicy mężczyźni:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 3)

  

               NUNCHAKU-KUMITE - kadeci kobiety:

  1. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 3)

  

              NUNCHAKU-KUMITE - kadeci mężczyźni:

  1. GRACZYK Eryk - Stare Miasto (punktów 3)

 

              NUNCHAKU-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni: 

  1. KOZBER Antoni - Rynarzewo (punktów 3)    

  

              NUNCHAKU-KUMITE - seniorzy:

  1. JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. BIERNACKI Dariusz - Kazimierz Biskupi (punktów 2)

  

              YAKUSOKU-KUMITE - dorośli:  

  1. Zespół Kazimierz Biskupi: BIERNACKI Dariusz (punktów 3) i BIERNACKI Stanisław (punktów 3)

  

              MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi mężczyźni:

  1. CICHOSTĘPSKI Mikołaj - Bytom (punktów 3)
  2. PIEGSA Emanuel - Bytom (punktów 2)

 

               MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (ex aequo - punktów 3) i STALICA Alicja - Warszawa Pak Hok Kung Fu (ex aequo - punktów 3)
  2. DENGUSIAK Julia - Warszawa Pak Hok Kung Fu (ex aequo - punktów 2) i WĘGORZEWSKA Antonina - Warszawa Pak Hok Kung Fu (ex aequo - punktów 2)

   

               MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. MISERA Anastazja - Bytom (ex aequo - punktów 3) i PIECZYSKA Sofija - Bytom (ex aequo - punktów 3)
  2. RYBAK Matylda - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 2)
  3. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 1) 

 

              MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. KRUSZYŃSKI Franciszek - Krośniewice (ex aequo - punktów 3) i KULIŃSKI Wiktor - Staroźreby (ex aequo - punktów 3)
  2. GÓRA Nikodem - Mrocza (punktów 2)
  3. BIERNACKI Stanisław - Kazimierz Biskupi (punktów 1)

         

              MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. PASŁAWSKI Franciszek - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 3)                                       
  2. DOGADALSKI Kacper - Krośniewice (ex aequo - punktów 2) i KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice (ex aequo - punktów 2)
  3. KARWOWSKI Stanisław - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 1)

     

               MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. JAROSZ Wiktor - Bytom (punktów 3)                                       
  2. GRAJNERT Szymon - Bytom (ex aequo - punktów 2) i WALISZCZAK Wiktor - Warszawa Pak Hok Kung Fu (ex aequo - punktów 2)
  3. PILARCZYK Bartosz - Bytom (punktów 1)

 

              MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. ŁUCZEK Mikołaj - Bytom (punktów 3)                                       
  2. GOIK Bartosz - Bytom (ex aequo - punktów 2) i PURZYŃSKI Patryk - Bytom (ex aequo - punktów 2)
  3. MIROWSKI Stanisław - Bytom (punktów 1)

 

              MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. GŁYDZIAK Eryk - Krośniewice (punktów 3)                                       
  2. IDACZYK Jakub - Bytom (punktów 2)
  3. KONOPKA Arian - Ryki (ex aequo - punktów 1) i MITURA Brajan - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 1)
  4. TOMASZEK Ignacy - Ryki

  

               MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. KACPRZAK Amelia - Krośniewice (punktów 3)                                       
  2. ZACHMAC Antonia - Krośniewice (punktów 2)
  3. HYŻY Maria - Golina (ex aequo - punktów 1) i JASIŃSKA Aleksandra - Warszawa Pak Hok Kung Fu (ex aequo - punktów 1)

 

              MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. ŚNIOCH Julia - Bytom (punktów 3)                                       
  2. BAGATELA Anna - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 2)
  3. SARNOWSKA Katarzyna - Ryki (ex aequo - punktów 1) i ZAJĄC Agnieszka - Ryki (ex aequo - punktów 1)

  

              MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. SZLENK Wojciech - Bytom (punktów 3)
  2. GOSIEWSKI Jakub - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 2)
  3. PIOTROWSKI Maciej - Krośniewice (ex aequo - punktów 1) i ZAWISTOWSKI Filip - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 1)

 

              MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. POPIOŁEK Wiktor - Warszawa (punktów 3)
  2. GLĘDAŁA Piotr - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 2)
  3. JOŃCA Maciej - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

 

               MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. LEWANDOWSKI Szymon - Krośniewice (punktów 2)
  3. MOLENDA Oliwier - Ryki (punktów 1)

 

               MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. WAŚKIEWICZ Jerzy - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 3)
  2. KARWOWSKI Tymoteusz - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 2)

 

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategroria I:

  1. MAZUR Weronika - Mrocza (punktów 3)
  2. KAISER Kinga - Golina (ex aequo - punktów 2) i LEWANDOWSKA Julia - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 2)
  3. SOLDATKE Małgorzata - Dębnica Kaszubska (punktów 1)


              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategroria II:

  1. TUDEK Aleksandra - Ryki (punktów 3)
  2. GRUZA Julia - Ryki (punktów 2)
  3. GRZECHNIK Amelia - Ryki (ex aequo - punktów 1) i ŚWITKIEWICZ Paulina - Ryki (ex aequo - punktów 1)

  

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 3)
  2. BŁOŃSKI Sebastian - Gryfice (punktów 2)
  3. SARNOWSKI Jan - Ryki (punktów 1)

  

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria II: 

  1. DUCHNOWSKI Julian - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 3)
  2. PYTLIK Dawid - Ryki (punktów 2)
  3. SYGOCKI Adam - Ryki (punktów 1)

 

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi kobiety: 

  1. BABIK Paulina - Ryki (punktów 3)
  2. RYŃSKA Martyna - Bytom (punktów 2)  
  3. JASIAK Martyna - Stare Miasto (punktów 1)  

 

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni: 

  1. POPIOŁEK Antoni - Warszawa (punktów 3)
  2. PLEWAKO Dominik - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 2)

   

              MAKIWARA-KUMITE - licealiści młodsi mężczyźni: 

  1. BABIK Karol - Ryki (punktów 3)
  2. JASIAK Adam - Stare Miasto (punktów 2)

 

              MAKIWARA-KUMITE - licealiści starsi kobiety: 

  1. IWIŃSKA Weronika - Stare Miasto (punktów 3) 

 

              MAKIWARA-KUMITE - licealiści starsi mężczyźni: 

  1. MIKOŁAJCZYK Maciej - Stare Miasto (punktów 3) 

 

              MAKIWARA-KUMITE - dorośli mężczyźni:

  1. MAZIŃSKI Arian - Warszawa Pak Hok Kung Fu (punktów 3)

 

               MAKIWARA-KUMITE - seniorzy:

  1. JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. BIERNACKI Dariusz - Kazimierz Biskupi (punktów 2)
  3. BERG Przemysław - Warszawa (punktów 1)
 
                RENRAKU-WAZA - młodzicy kobiety:
  1. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 2)

   

               RENRAKU-WAZA - młodzicy mężczyźni:
  1. KULIŃSKI Wiktor - Staroźreby (punktów 3)

 

              RENRAKU-WAZA - kadeci mężczyźni:
  1. WACHOL Dominik - Staroźreby (punktów 3)

  

              RENRAKU-WAZA - juniorzy kobiety

  1. WACHOL Marta - Staroźreby (punktów 3)
  2. FUDAŁA Oliwia - Staroźreby (punktów 2)
  3. KAISER Kinga - Golina (punktów 1)


              RENRAKU-WAZA - juniorzy mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (ex aequo - punktów 3) i RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (ex aequo - punktów 3)
  2. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 2)
     

              TOKUI-KATA - kadeci mężczyźni:

  1. PISKOR Miłosz - Ryki (punktów 3)
  2. KOWALCZYK Antoni - Ryki (punktów 2)
  3. STORCZYK Dawid - Ryki (punktów 1)

    

             TOKUI-KATA - juniorzy kobiety:

  1. MAZUR Weronika - Mrocza (punktów 3)

  

             TOKUI-KATA - seniorzy mężczyźni:

  1. BERG Przemysław - Warszawa (punktów 3)

  

             TOKUI-KATA - mistrzowie:

  1. MARCINKOWSKI Artur - Staroźreby (punktów 3)
  2. GRAFF Sławomir - Bolesławiec (punktów 2)
  3. KUBAT Tomasz - Bytom (punktów 1)
 
              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - juniorzy:
  1. MAZUR Weronika - Mrocza (punktów 3)

  

              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. PUCZYŃSKI Bogdan - Skierniewice (punktów 3)
  2. TKACZ Sławomir - Piastów (punktów 2)

 

               POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWY - mistrzowie:

  1. Zespół Skierniewice/Piastów: PUCZYŃSKI Bogdan - Skierniewice (punktów 3), JURCZAKOWSKI Adam - Piastów (punktów 3)
  2. Zespół Piastów: JURCZAKOWSKI Adam (punktów 2), TKACZ Sławomir (punktów 2), WOJDAK Piotr (punktów 2) 

     

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - juniorzy kobiety:

  1. BRYZEK Nikola - Ryki (ex aequo - punktów 3) i TUDEK Aleksandra - Ryki (ex aequo - punktów 3)

 

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - juniorzy starsi kobiety:

  1. JASIAK Martyna - Stare Miasto (punktów 3)
  2. BABIK Paulina - Ryki (punktów 2)
  3. RYŃSKA Martyna - Bytom (punktów 1)

          

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. GRADECKI Marek - Stare Miasto (punktów 3)
  2. BERGER Dawid (punktów 2) 

 

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. JASIAK Adam - Stare Miasto (punktów 3)
  2. BABIK Karol - Ryki (punktów 2)

  

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści starsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Maciej - Stare Miasto (punktów 3)

 

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - seniorzy mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Stanisław - Stare Miasto (punktów 3)

  

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. MARCINKOWSKI Bogdan - Staroźreby (punktów 3)
  2. GRAFF Sławomir - Bolesławiec (ex aequo - punktów 2) i KUBAT Tomasz - Bytom (ex aequo - punktów 2)

 

               KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - licealiści młodsi:

  1. Zespół Stare Miasto: HORZEWSKA Sylwia (punktów 3), MIKOŁAJCZYK Maciej (punktów 3), MIKOŁAJCZYK Mateusz (punków 3)

  

               KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - mistrzowie:

  1. Zespół Bytom: KACZMAR Andrzej (punktów 3), KUBAT Tomasz (punktów 3), SOKOŁOWSKA Agnieszka (punków 3)

  

              KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - kadeci mężczyźni: 

  1. SZLENK Wojciech - Bytom (punktów 3)

    

              KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy mężczyźni: 

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 3)

 

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy starsi kobiety:

  1. JASIAK Martyna - Stare Miasto (punktów 3)
  2. RYŃSKA Martyna - Bytom (punktów 2)

 

              KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy starsi mężczyźni: 

  1. BERGER Dawid - Bytom (ex aequo - punktów 2) i TOMCZAK Kacper - Staroźreby (ex aequo - punktów 2)

 

              KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - licealisci młodsi mężczyźni: 

  1. JASIAK Adam - Stare Miasto (punktów 3)

 

              KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - seniorzy: 

  1. BERG Przemysław - Warszawa (punktów 3)

  

              KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. MARCINKOWSKI Bogdan - Staroźreby (punktów 3)
  2. KUBAT Tomasz - Bytom (punktów 2)
  3.  GRAFF Sławomir - Bolesławiec (punktów 1) 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

   Klasyfikacja drużynowa ustalana jest poprzez zsumowanie punktów za zajęte przez reprezentantów danego ośrodka miejsca medalowe:

  1. za złoty medal – 3 punkty, 
  2. za srebrny – 2 punkty, 
  3. za brązowy – 1 punkt.

      Oto klasyfikacja drużynowa:

  1. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego POWA, Stare Miasto, woj. wielkopolskie - punktów 108
  2. Drużyna Śląskiego Centrum Karate Tsunami z siedzibą w Bytomiu, woj. śląskie - punktów 100
  3. Drużyna Lubelskiego Klubu Karate Tsunami z siedzibą w Rykach, woj. lubelskie - punktów 96
  4. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Shuriken, Staroźreby, woj. mazowieckie - punktów 70
  5. Drużyna Krośniewickiego Klubu Sportowego Karate-do Tsunami, woj. łódzkie - punktów 61
  6. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Sato, Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie - punktów 45
  7. Drużyna Polskiego Zrzeszenia Pak hok Kung-fu, Warszawa, woj. mazowieckie - punktów 35
  8. Drużyna Klubu Karate Goju-ryu, Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie - punktów 28
  9. Drużyna Golińskiego Klubu Karate Tsunami, Golina, woj. wielkopolskie - punktów 24
  10. Drużyna Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami, Warszawa, woj. mazowieckie - punktów 21
  11. Drużyna Ośrodka Karate Tsunami w Gryficach, woj. zachodniopomorskie - punktów 20
  12. Drużyna Szkoły Walki RAION, Złotniki Kujawskie, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 19
  13. Drużyna Szkoły Walki RAION, Mrocza, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 18
  14. Drużyna Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan Piastów, woj. mazowieckie - punktów 14
  15. Drużyna Szkoły Walki RAION Rynarzewo, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 9
  16. Drużyna Polskiej Unii Jiu-jitsu i Szermierki z siedzibą w Skierniewicach, woj. łódzkie - punktów 9
  17. Drużyna Ośrodka Karate Tsunami w Bolesławcu, woj. dolnośląskie - punktów 4
  18. Drużyna Kutnowskiego Klubu Karate-do Tsunami, Kutno, woj. łódzkie - punktów 0
  19. Drużyna Akademii Aikido w Anglii, Stevenage, Wielka Brytania - puntów 0.
 
Serdecznie gratulujemy zwycięskim zawodnikom i zwycięskim drużynom. 
 
 
Edycja II Mistrzostw Polski:
11 czerwca 2022 roku w Warszawie 

   Edycja II Mistrzostw Polski odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku (godz. 10-18) w siedzibie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, ul. Patriotów 247, Warszawa Radość.

   W trakcie Edycji II (11 czerwca 2022 roku) rozegrana zostanie druga część konkurencji, a konkretnie:  
  1. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski
  2. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny
  3. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu w różnych pozycjach
  4. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie w ruchu do celu
  5. Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami
  6. Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy
  7. Shuriken: Rzucanie Gwiazdą do celu
  8. Shuriken-kumite: Pojedynek Gwiazd
  9. Tameshi-wari (łamanie dachówek)
  10. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w rwaniu ciężaru
  11. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w pompkach
  12. Mistrzostwa siłowo-sprawnościowe w wymykach
  13. Makiwara-kumite (po raz drugi)
  14. Szermierka na miecze (po raz drugi)
  15. Walka na noże (po raz drugi)
  16. Nunchaku-kumite (po raz drugi)
  17. Sumo-grappling (po raz drugi)
  18. Light-contact (po raz drugi). 
 MP

 

 

 

 

  

 

 

 


Shihan Artur Denisiuk 6 dan

w trakcie konkurencji Tameshi-wari

(rozbijania - łamania dachówek). 

MP             W konkurencjach łuczniczych dobrze radzą sobie także najmłodsi, choć strzelają nie z łuku bojowego,

lecz treningowego (o zmniejszonej sile naciągu) i strzałami nie z grotami żelaznymi, lecz z gumowymi pacynami.

MP

 

shuriken 


Celne strzelanie

z prawdziwego łuku (od lewej), podobnie jak rzucanie gwiazdami shuriken (u góry) daje niezwykłą skuteczność w walce i zapewnia przewagę nad każdym przeciwnikiem.

 MP  MP

 

 

 

 

 

      

 

  

 

Shihan Artur Denisiuk 6 dan zadziwiał wszystkich

bezbłędnie trafiając w cel za każdym razem. 

shiriken

  

  

 

Rzucanie żelaznymi gwiazdami shuriken

jest również jednym z ważnych działów miotania przedmiotami i ma wielkie znaczenie dla samoobrony, ponieważ

przy dysponowaniu 7-10 egzemplarzami shuriken daje możliwość obrony nawet

przed grupą napastników.


Rzucanie gwiazdami shuriken jest podobne

do rzucania nożem, ale ma nad nim przewagę, ponieważ gwiazda zawsze

wbija się w cel. Wystarczy tylko rzucić

ją celnie i mocno.

 

Z tych powodów każdy trenujący

sztukę walki powinien również - oprócz łucznictwa - ćwiczyć rzucanie gwiazdami,

aby zwiększyć swą skuteczność i nie

narazić się na zaskoczenie w sytuacji

użycia shuriken przez napastnika.  

 

Na fotografii: treningowe żelazne

gwiazdy shuriken malujemy na żółto, 

  a to na podstawie doświadczenia: wtedy     łatwiej znaleźć je w trawie i wśród zieleni.

MP

 

 

  

 

Niektórzy

ze zwycięzców:

od lewej Artur Denisiuk 6 dan oraz

Waldemar Nowak

2 dan, od prawej

dr Piotr Chodorek, właściciel Lecznicy Weterynaryjnej Warszawa Anin. 

 dr Chodorek
   Serdecznie zapraszamy zatem na II Edycję Mistrzostw Polski 11 czerwca 2022 roku.     



Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
3694752
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com