Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami - Stare Miasto 2019


                            Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami

DZIECI i MŁODZIEŻY

 

         Stare Miasto 7 grudnia 2019 roku          

      

         7 grudnia 2019 roku w Starym Mieście koło Konina po raz kolejny odbył się  

Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami dla Dzieci i Młodzieży -

   uczniów Szkół Podstawowych i Liceów   

 pod patronatem Wójta Starego Miasta Dariusza Puchały.

 

Konin

 

   Organizatorzy:

  • UKS „Powa” - Stare Miasto
  • UKS "Sato" - Kazimierz Biskupi.

   Bezpośrednim organizatorem z ramienia Federacji Karate Tsunami Renmei jest shihan Jarosław Wadelski 8 dan.

 

   Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Stare Miasto - Dariusz Puchała

 

   Program:

  • do godz. 10:00 – przyjazd ekip,
  • godz. 10:15 – rozpoczęcie zawodów,
  • około godz. 17:00  – zakończenie turnieju.

   Miejsce: hala sportowa Szkoły Podstawowej, Stare Miasto koło Konina, ul.Szkolna 11.

 

   Sędziami Pucharu Polski byli (kolejność alfabetyczna):

  1. Artur Dybcio 4 dan (Warszawa)
  2. Krystian Filipek 2 dan (Ryki)
  3. Robert Gadzinowski 1 dan (Turek)
  4. Marcin Gajewski 1 dan (Rogotwórsk)
  5. Sławomir Gańczak 1 dan (Konin)
  6. Grzegorz Gradowski 3 dan (Żychlin)
  7. Andrzej Kaczmar 8 dan (Bytom)
  8. Krzysztof Lehmann 3 dan (Dębnica Kaszubska)
  9. Artur Marcinkowski 3 dan (Staroźreby)
  10. Dariusz Miczka 3 kyu (Konin)
  11. Waldemar Nowak 2 dan (Krośniewice)
  12. Bogdan Pepławski 1 kyu (Staroźreby)
  13. Paweł Sidor 3 dan (Wocławek)
  14. Jarosław Wadelski 8 dan (Stare Miasto)
  15. Arkadiusz Wiewiórowski 9 dan (Warszawa).

   Kategorie (siedem):

  • najmłodsi - przedszkolaki
  • młodzicy - uczniowie klas I-II szkoły podstawowej
  • kadeci - uczniowie klas III-IV szkoły podstawowej
  • juniorzy - uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej
  • juniorzy starsi - uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • licealiści młodsi - uczniowie klas I-II liceum
  • licealiści starsi - uczniowie klas III-IV liceum.

    Turniej rozegrano w następujących 10-ciu konkurencjach (z podziałem na podkategorie wagowe oraz kobiety i mężczyzn): 

  • Light-contact 
  • Sumo-grappling
  • Szermierka na miecze (z użyciem piankowych atrap mieczy)
  • Nunchaku-kumite (z użyciem atap nunchaku - krótkich cepów)
  • Makiwara-kumite
  • Yakusoku-kumite
  • Renraku-waza
  • Kata Karate Tsunami indywidualnie 
  • Kata Karate Tsunami zespołowo
  • Tor przeszkód (krótki 10-metrowy tor z przeszkodami - dla najmłodszych). 

     Nagrody: medale, puchary, dyplomy dla wszystkich startujących, różne upominki.

 

   Opłata startowa wynosiła 30 zł za start w jednej konkurencji. Dla uczestników turnieju przygotowano obiad w szkolnej stołówce (koszt 15 zł). 

 

     W Pucharze Polski udział wzięło 154 młodych zawodników z 13 ośrodków z całego kraju.

   

     Wielkopolskę reprezentowali zawodnicy z pięciu sekcji - w Starym Mieście, Kazimierzu Biskupim, Goliny, Rzgowa i Turku.

   

     Punktacja drużynowa:

  1. miejsce - UKS POWA Stare Miasto (województwo wielkopolskie): punktów 136
  2. miejsce - Jutrzenka Rogotwórsk (woj. mazowieckie): punktów 99 
  3. miejsce - Shuriken Staroźreby (województwo mazowieckie): punktów 74 
  4. miejsce - UKS Sato Kazimierz Biskupi (województwo wielkopolskie): punktów 59
  5. miejsce - Goju-ryu Dębnica Kaszubska (woj. pomorskie): punktów 44
  6. miejsce - Śląskie Centrum Karate Tsunami Bytom (woj. śląskie): punktów 36
  7. miejsce - Lubelski Klub Karate Tsunami Ryki (województwo lubelskie): punktów 32
  8. miejsce - Pak Hok Kung Fu Warszawa (woj. mazowieckie): punktów 24 
  9. miejsce - Krośniewicki Klub Karate Tsunami (województwo łódzkie): punktów 18
  10. miejsce - Karate Tsunami Golina (woj. wielkopolskie): punktów 12
  11. miejsce - Jiu-jitsu Włocławek (woj. kujawsko-pomorskie): punktów 9
  12. miejsce - Klub Karate Tsunami Rzgów (woj. wielkopolskie): punktów 8
  13. miejsce - Karate Tsunami Turek (woj. wielkopolskie): punktów 6

     Najmłodszą zawodniczką Pucharu Polski była 5-letnia Olga Jacoszek (UKS Sato Kazimierz Biskupi), a najmłodszym zawodnikiem Mikołaj Garstka (także UKS Sato Kazimierz Biskupi).

   

    Najlepszą zawodniczką Pucharu uznana została Sylwia Horzewska (UKS Powa Stare Miasto), a najlepszym zawodnikiem Filip Adamkowski (Jutrzenka Rogotwórsk).

 

   Rozgrywki toczyły się równocześnie na kilku planszach, zaś medale i nagrody wręczano bezpośrednio po rozegraniu danej konkurencji. Puchar Polski rozegrano bardzo sprawnie, w przyjaznej atmosferze mikołajkowo-świątecznej. Złożyło się na to szereg atrakcji, uwielbianych przez dzieci: różnego rodzaju zabawy, wręczanie upominków świątecznych, a także obecność prawdziwego Mikołaja. 

 

   W trakcie Pucharu Polski, o godz. 15:00 odbyła się uroczysta część - GALA, w trakcie której licznie zgromadzli się kiibice, zwłaszcza rodzice startujących dzieci, sponsorzy, a także przedstawiciele władz regionalnych.

 

   Po typowej dla każdego treningu Karate Tsunami ceremonii (jap. shiki), którą poprowadził hanshi Arkadiusz Wiewiórowski 9 dan (Warszawa), przedstawione zostały drużyny i ich instruktorzy, a także sędziowie.

 

   Organizator Pucharu Polski hanshi Jarosław Wadelski 8 dan podsumował imprezę i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego turnieju.

 

   Potem głos zabrał założyciel Karate Tsunami i prezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa). Podkreślił, że Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Starym Mieście, rozgrywany już od szeregu lat, na stałe wpisał się do wykazu imprez sportowych sztuk walki w Polsce, i choć jest regionalną imprezą wielkopolską, to już dawno osiągnął rangę ogólnopolską, o czym świadczy udział zawodników z innych regionów: Mazowsza, Śląska, Pomorza, Kujaw i Lubelszczyzny.

 

   Stwierdził, że startowanie w Pucharze Polski jest dobrym sprawdzianem formy zawodników przed najważniejszą imprezą sportową - Otwartymi Mistrzostw Polski Karate Tsunami 2020, które rozegrane zostaną 4 kwietnia 2020 roku w Warszawie. W imieniu władz Federacji oraz wszystkich tsunamistów serdecznie pogratulował zawodnikom i organizatorom tej imprezy.

 

    Następnie soke Ryszard Murat 10 dan uroczyście wręczył najwyższe odznaczenie w sztukach walki: Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I, które otrzymały trzy osoby zasłużone w organizacji Pucharu Polski i dwóch instruktorów (w kolejności alfabetycznej):

  1. Bartłomiej Kopaczewski - Stare Miasto, prezes firmy Med-Alko, sponsor
  2. Stanisław Mikołajczyk - Rzgów, instruktor Karate Tsunami
  3. Piotr Narloch - Stare Miasto, prezes firmu InterRisk, sponsor
  4. Bogdan Pepławski - Staroźreby, instruktor Karate Tsunami
  5. Dariusz Puchała - Stare Miasto, Wójt Gminy Stare Miasto. 

    Później głos zabrali przedstawiciele władz regionu, dyrekcji miejscowej szkoły oraz sponsorów, którzy podziękowali organizatorom Pucharu Polski, zwłaszcza Jarosławowi Wadelskiemu 8 dan, a także zawodnikom, rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia tej imprezy.  

 

   Na koniec wszyscy zawodnicy, instruktorzy i sędziowie otrzymali od Mikołaja specjalne, okolicznościowe upominki, które mogli wybierać spośród prezentów przygotowanych przez organizatorów: przyrządów do ćwiczeń (np. nunchaku do treningu, rękawic itd.), ubiorów, książek i innych.




Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
3210375
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com